To Top

1943 MB Pollock Pines, CA **SOLD**

• CATEGORIES: MB This site contains affiliate links for which I may be compensated.

UPDATE: Was $1500. **SOLD**

This looks like a good price.

“1943 Willys Military Jeep. Flat head four motor, t-14 trany. Trany out but complete, extra transfer case. $1500.00 obo.”

1943_mb_pollockpines

 

5 Comments on “1943 MB Pollock Pines, CA **SOLD**

 1. Milan Lála

  Ahoj měl bych zájem o jeepa willys.Můžete mě povědět kde se willys nachází.Já jsem z České Republiky.Měl bych o willys zájem. Platí cena 1500 us. dolar.Jestli je to možné poslat víc fotografií, motoru ,palubní desky, kastle, podvozku,převodovky atd.Dopravu bych si zajistil,ale musím přesně vědět kde se willys nachází.Moc děkuji. S Pozdravem Milan

 2. deilers

  Hi Milan,

  Zdá se to Willys MB bylo prodáno (to byl odstraněn z Craigslist). Je-li ještě k dispozici, budu aktualizovat tento názor. Mohu-li být pomoc, obraťte se prosím.

  díky,

  – Dave

  ============

  Original english:

  Hi Milan,

  It appears this willys MB has been sold (it has been removed from Craigslist). If it is still available, I will update this posting. If I can be of help, please contact.

  thanks,

  – Dave

  =====================

  The rough translation of the initial comment from MIlan from czech to english …

  Hi I am interested in a jeep willys.Můžete tell me where I’m from willys nachází.Já Czech Republiky.Měl like a willys interest. Valid price 1500 us. dolar.Jestli is possible to send more photos, engine, dashboard, Kastle, chassis, transmissions atd.Dopravu’d like to have, but I know exactly where willys nachází.Moc thank you. S Pozdravem Milan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Subscribe without commenting